• Kawiarnia Nie wylej

Nasza Misja

Jesteśmy unikalną kawiarnią w samym sercu Lublina, tuż obok Parku Saskiego. Bardzo ważny jest dla nas aspekt ekologiczny i społeczny, to przyświecało nam podczas tworzenia tego miejsca. Nie wylej czyli nie marnuj. Każdego dnia zastanawiamy się, co możemy zrobić, by mieć jak najmniej negatywny wpływ na środowisko oraz jak na co dzień możemy pomóc ludziom i lokalnej społeczności.

fcf8139d-1f79-4b13-83b9-caef658bdda0.jpeg

 

Nasz zespół

Naszą kawiarnię tworzy siedem osób: Ruslana, Miłosz, Mariola, Ania, Kuba, i Michał. Ostatnio dołączyli do nas Karolina i Robert. Każdy z nas jest wyjątkowy, dzięki czemu super się uzupełniamy i tworzymy zgrany zespół.

team-3.jpeg 

Co robimy na co dzień?


Staramy się spojrzeć na każde nasze codzienne zadanie z innej perspektywy. Stawiamy sobie pytania "Co można zrobić inaczej?", "Co wpłynie pozytywnie na nasze otoczenie?". Dokładamy wszelkich starań, aby być jak najbardziej ekologicznym miejscem. Przez ekologię rozumiemy nie tylko środowisko ale także ludzi, którzy w nim żyją. Stworzyliśmy manifest ekologiczny, w którym pokazujemy jak realizujemy naszą misję na co dzień.

ea975bd6-80e2-442f-a632-735f76ff5c0e.jpeg

 

Co znajdziesz w naszej ofercie w kawiarni

W naszej ofercie są produkty wegańskie i wegetariańskie. Parzymy kawę (tylko z odpowiedzialnych źródeł) w ekspresie ciśnieniowym oraz metodami alternatywnymi (Drip, Chemex, Aeropress, French press itp). Do kawy zawsze mamy przynajmniej trzy rodzaje "mleka" roślinnego (bez dopłaty!). Można u nas zjeść wegańskie ciasta, kanapki, tarty słone, tosty, zupę itp. Aktualne menu znajdziesz na tutaj.

1e8de0bc-cfa8-469f-b7f2-fc7e31a1eed2.jpeg
 

Sklep

W naszym sklepie, dostępnym zarówno stacjonarnie jak i online w całej Polsce, możesz zaopatrzyć się w kawy z uznanych polskich palarni, herbaty, filtry, sprzęty do parzenia kawy, kubki na kawę na wynos oraz wiele innych rzeczy. Sprawdź, co mamy!